Syrena WARSZAWSKA INTERNETOWA GRUPA DYSKUSYJNA Niedziela, 27 września 2020

p.r.w. czyli pl.regionalne.warszawa to internetowa grupa dyskusyjna powołana do życia 4 października 1997.

Czym i jak przeglądać grupę dyskusyjną?

Parę adresów serwerów news (w tym dwa komercyjne w USA)

Grupa jest poświęcona rozmowom o Warszawie. Tu znajduje się miejsce na informacje praktyczne (imprezy, wydarzenia kulturalne, sportowe), tu można zadawać pytania dotyczące naszego miasta, tu będzie można podyskutować o Jej historii, snuć rozważania o przyszłości, ponarzekać, itd. Zabronione jednak są wszystkie tematy w żaden sposób nie związane z Warszawą. Grupa jest kącikiem rozmów dla osób mieszkających w Warszawie jak i tych, którzy czują, ze to miasto cos dla nich znaczy. Odwiedzają ją osoby, które do Warszawy maja zamiar przyjechać i te, które w Warszawie mieszkały i żałują, że to już przeszłość. To wirtualna Warszawa, choć czasem tylko bazar Różyckiego -:)

Mało kto czyta tematykę grupy a jeszcze mniej osób wie jak należy się zachowywać pisząc swoje ogłoszenia. Netykieta i jej elementy dotyczące grup dyskusyjnych są obce większości, szczególnie młodym lub początkującym internautom. Więc dobrze by było aby zajrzeli na http://www.usenet.pl/opisy/pl.regionalne.warszawa

Czasem warto też pogrzebać w archiwum grupy. Są tam posty, które już zostały usunięte z serwerów. Także polecam przejrzeniu w przypadku poszukiwania odpowiedzi na jakieś pytanie. Archiwum grupy http://niusy.onet.pl/pl.regionalne.warszawa. Można pogrzebać też w ogólnoświatowym archiwum http://www.deja.com/usenet. Ma ono tą zaletę, że posiada ciekawy system wyszukiwawczy zwany "Power Search".

Grupę p.r.w. czytają ludzie z różnych stron kraju i świata. Pisują na nią Warszawiacy i ci, którzy z Warszawą nie czują się związani w żaden sposób. Wypowiedzi na grupa wielokrotnie mają wydźwięk międzyregionalny. Z tego też względu częstokroć grupa zarzucana jest wszelkiego rodzaju spamowym śmieciem. Niestety, robią to też ludzie związani z informatyką i przedstawiciele firm informatycznych chcąc tanio zdobyć potencjalnych klientów. Ponieważ grupa jest publiczna i niemoderowana nikt nie ma wpływu na ilość spamów i nietematycznych postów.

Ale mimo spamów można poczytać i wziąć udział w ciekawych dyskusjach.